Nejčastější otázky

Jsou dražší kluziště kvalitnější?

Není to pravidlem. Často se setkáváme s tím, že jsou právě u dražších kluzišť použité nejlevnější možné materiály, a většinu ceny tvoří marže dodavatele. Kvalitu kluziště přitom určují především vhodně použité materiály a správně dimenzovaná chladicí technologie. Méně kvalitní kluziště tak poznáte například podle toho, že používá jako izolaci expandovaný polystyrén EPS namísto extrudovaného XPS. Nevýhodou EPS polystyrenu je, že nasakuje vlhkost a je tedy do vlhkého prostředí nevhodný. Jeho výhodou je podstatně nižší pořizovací cena, která se však objednateli kluziště do ceny zakázky často nepromítne. Z obdobných důvodů nepatří na kluziště OSB desky a přesto se zde velmi často objevují. A takto by se dalo pokračovat. Naše společnost usiluje o co nejkvalitnější kluziště za rozumnou cenu tak, abychom byli vždy spokojeni jak my, tak náš zákazník. 

Chtěli bychom mobilní kluziště, co k tomu potřebujeme? 

Ideální je vodorovná a pevná plocha (parkoviště, multifunkční hřiště). Vhodnější jsou místa, která jsou aspoň po část dne ve stínu budov a v závětří. Možnost napojení chladicího agregátu na el. energii. K tvorbě ledu bude potřeba napojení na hydrant, zahradní hadice má malý průtok. Abychom vám mohli dovézt některé větší komponenty kluziště, potřebujeme se na místo dostat s nákladními vozidly. Výhodou je zázemí pro bruslaře (toalety, tzv. ohřívárna, občerstvení, půjčovna bruslí, osvětlení, parkoviště, či návaznost na MHD) a kluziště umístit do oploceného či monitorovaného areálu. Dále budete potřebovat někoho, kdo bude dohlížet na provoz a udržovat led. Garáž nebo box pro rolbu. Po zimě budete potřebovat jednotlivé komponenty kluziště někam uskladnit. 

Za jak dlouho jste schopni kluziště dodat, postavit? 

Některé komponenty, jako například chladicí jednotku, objednáváme, dodací doba se pohybuje do 6 týdnů. Samotná instalace mobilního kluziště včetně zaledování je pak do dalších 14 dnů. K montáži kluziště však potřebujeme teploty kolem +10°C. Po skončení sezóny čekáme, až kluziště rozmrzne, a pak kluziště demontujeme. 

Jaké jsou typy kluziště, jaké máme možnosti?

Za prvé jsou to mobilní kluziště, která instalujete na plochu před sezónou a po sezóně zase celou technologii uskladníte a plochu máte k dispozici pro jiné účely. Za druhé je možné trubní systém napevno instalovat pod multifunkční hřiště, po sezóně se nedemontuje. Třetí možností venkovních kluzišť je plastový povrch, který nepotřebuje chlazení, nicméně se kvalitativně nevyrovná ledovým kluzištím. Každý z těchto typů má své výhody i nevýhody.